Compo NovaTec® Classic

12-8-16 + 3MgO + ME

COMPO NovaTec® Classic, makro ve mikro besin elementlerince zengin içerikli bir taban gübresi formülasyonu olup, özellikle bitkilerin erken gelişme dönemlerinde uygulanması tavsiye edilir. Bileşimindeki, Amonyum (NH4-N) azotunun tamamı DMPP ile inhibe edilerek üretilmiş özel bir bitki besleme ürünüdür. DMPP sayesinde Amonyum (NH4-N) azotunun Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 6-10 hafta süresince engellenerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı ve gerekse de nitrat formunda topraktan yıkanması önlenir. Bu sayede, verilen azot, yavaş ve düzenli bir şekilde, uzun süre bitkilerin alabileceği formda kalır ve kayıplara uğramadan bitkiler tarafından dengeli bir şekilde alınır. Her türlü toprak şartlarında toprak altı kullanımına uygun, yüksek kaliteli bir bitki besleme ürünüdür. 

COMPO NovaTec® Classic Ürün Özellikleri ve Avantajları

* En yeni nitrifikasyon inhibitörü DMPP kullanımıyla; Amonyum (NH4-N) azotunun, Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 6 - 10 haftaya kadar geciktirilerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı, gerekse de Nitrat (NO3-) formunda topraktan yıkanması önlenir ve bu sayede azot kayıpları en aza indirilerek daha etkili bir azot beslemesi sağlanır.

* Amonyum (NH4+ ) beslemesiyle, bitki bünyesinde daha az enerji harcanır.

* Uygulama sayısını ve miktarını azaltarak, gübreleme maliyetlerini düşürür.

* inhibitörlü Amonyum (NH4+) beslemesiyle, fitohormonların ve poliaminlerin sentezi teşvik edilerek, çiçeklenme ve verim artışı elde edilir.

* Amonyum (NH4+) beslemesiyle, kök bölgesindeki pH değerini ideal seviyelere düşürür ve bu ideal seviye DMPP inhibitörü sayesinde uzunca bir süre korunur. Böylece, toprakta bağlı halde bulunan fosforun ve mikro elementlerin bitkiler tarafından alımı artar.

* Nitrifikasyonu geciktirerek, bitki bünyesindeki Nitrat (NO3-) miktarını azaltır. Bu sayede, meyvelerin, sebzelerin ve hububatların besin kalitesi artar, depolama ömürleri uzar.

* Tüm bitkilerde verim ve kaliteyi arttırır.

* Yer altı su kaynaklarında ve özellikle yaprağı yenen yeşilliklerde nitrat (NO3-) birikimine neden olmamasından dolayı çevre dostu bir üründür.

 

 

Birincil besleyiciler

%12 azot  (N)

%7 DMPP İnhibitörlü Amonyum Azotu (NH4-N)

%5 Nitrat Azotu (NO3-N)

%0,8 Amonyum İnhibitörü (DMPP)

%8 Suda ve Sitratta çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)

%6,4 Suda çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)

%16 Suda çözünür Potasyum Oksit (K2O)

%3 Magnezyum Oksit (MgO)

%2,4 Suda çözünür Magnezyum Oksit (MgO)

%25 Kükürt troksit  (SO3)

%20 Suda çözünür Kükürt Troksit (SO3)

İkincil besleyiciler

%0,02 Suda çözünür Bor (B)

%0,06 demir (Fe)

%0,01 çinko (Zn)

Diğer besleyiciler

NovaTec® classic ayrıca CaO ve kullanılan hammaddeden kaynaklanan az miktarda iz elementler de içerir.

Fiziksel özellikler

Yüzeyi daha iyi taşıma ve saklama özellikleri için işlenmiş, katı granül gübre

Renk

Mor

Etiket Bilgisi ve İzin Belgesi

Etiket İzin Belgesi

Kullanıldığı bazı bitkiler

Kanola, Biber, Elma, Erik, Kiraz, Muz, Armut, Bağ (üzüm), Patlıcan, Şeftali, Kayısı, Zeytin, Turunçgiller (Narenciye), Domates, Çilek, Ayçiçeği, Buğday, Mısır, Şeker pancarı, Pamuk, Çeltik, Arpa, Yumuşak Çekirdekliler, Sert Çekirdekliler, Ayva, Endüstri Bitkileri, Tarla Bitkileri, Kivi, Açık Tarla ve Örtü Altı Sebzeleri

Teknik belgeler

Belge Dil Anahtar sözcükler
NovaTec Classic İngilizce NovaTec, gübre, DMPP, NPK
Novatec Classic Suprem Broşür Türkçe novatec classic, suprem, taban gübreleri, compo

Ambalaj

  • 25 KG